Haber

Hollanda’da öldürülen Silopili işçinin ailesinden çağrı

Hollanda’nın Amsterdam kentinde bir Türk firmasında işçi olarak çalışan Hamit Altürk, 27 Ağustos 2023’te kimliği belirsiz kişi veya kişilerin saldırısına uğradı.

Saldırının ardından ağır bir şekilde hastaneye kaldırılan Altürk, bir hafta sonra hayatını kaybetti. Hollanda’da hayatını kaybeden Hamit Altürk’ün ailesi olayın aydınlatılmasını istiyor.

Eşinin faillerinin bulunmasını isteyen Asya Altürk, olayın aydınlatılması için ilgili makamlardan yardım beklediklerini söyledi. Asya Altürk, eşinin vefatının ardından 4 çocuğunun yetim kaldığını ve çok zor durumda kaldıklarını söyledi.

İLKHA’ya konuşan Hamit Altürk’ün kuzeni Yasemin Özdemir, şunları söyledi: “Hamil Altürk 6 ay önce Hollanda’ya çalışmak için gitti. 10 gün önce saldırıya uğradı ve bir hafta hastanede kaldı. Bir hafta sonra ölüm haberi geldi. Bizimle ilgilenen konsolosluk gidip “Teşekkür ederiz. Hamit Altürk bu sürecin ardından arkasında 4 yetim çocuk bıraktı. Biz devletin buna müdahale etmesini istiyoruz. Onlara yardımcı olmasını istiyoruz. Failin bulunmasını, büyüklerimizin de ellerinden geleni yapmasını istiyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu