Teknoloji

İki saniyede yeni görseller oluşturabilen yapay zeka: SnapFusion oyunun kurallarını değiştirebilir

Midjouney’den Bing Image Creator’a kadar çok sayıda üretken AI tabanlı sanat üreticisi var. Ancak, metin istemine ve diğer faktörlere bağlı olarak, bu tür peyzaj yaratıcılarının işlerini yapması bazen biraz zaman alabilir.

Ancak Snapchat’in ana şirketi Snap, bu süreyi en aza indirmek için kolları sıvadı ve Snap Research’ün üretken AI sanat yapımcıları için peyzaj oluşturma son tarihini hızlandırması beklenen yeni bir teknik geliştirdiğini duyurdu..

Snap, bir blog gönderisinde yeni yolun SnapFusion Çöpçü olarak adlandırıldığını ve üretken yapay zeka sayesinde manzara oluşturma süresini iki saniyenin altına indirdiğini belirtti. Bu ” Akademik topluluk tarafından şimdiye kadar yayınlanan en hızlı zaman‘ olduğu söylendi.

Blog yazısında “ Snap Research, ağ mimarisini optimize ederek ve görüntü kalitesini korurken parazit giderme sürecini inanılmaz derecede verimli hale getirerek bu atılımı gerçekleştirdi. Bu nedenle, diğer araştırmaların ortaya koyduğu gibi, mobil cihazlarda dakikalar veya saatler yerine yalnızca saniyeler içinde metin komutlarına dayalı görüntüler oluşturmak ve net ve net görüntüler elde etmek için modeli çalıştırmak artık mümkün.” denir.

Araştırma raporu, SnapFusion hakkında daha fazla ayrıntının yanı sıra yeni teknikle oluşturulan bir dizi sanat eseri örneğini de içeriyor: Spesifik olarak, orijinal modelin fazlalıklarını belirleyen ve veri saflaştırma yoluyla görüntü kod çözücünün hesaplamasını azaltan verimli bir UNet öneriyoruz. Ayrıca, eğitim stratejilerini keşfederek ve sınıflandırıcıdan bağımsız rehberlikten düzenlileştirme getirerek kademeli damıtmayı geliştiriyoruz.

Ne yazık ki Snap, bu yeni sistemin genel kullanıma sunulmasının biraz zaman alacağını söylüyor. Tekrar, ” gelecekte mobil cihazlarda yüksek kaliteli üretken AI deneyimlerini destekleme potansiyeline sahiptir. ” o ekler. Snapchat taşınabilir uygulamasının gelecekteki bir güncellemesine eklenen bu yeni tekniği görmek için sabırsızlanıyoruz.

catalpinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu