Haber

Öğrenciler cep harçlıklarıyla konteyner almak için seferber oldu

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde öğrenciler, deprem bölgesi olan Hatay’da konteyner yapımına harçlıklarıyla destek oldu.

İlk günden bu yana soba imalatı, yapağı, elbise dikimi, öğretmen okul gereçleri, barınma hizmetleri gibi farklı alanlarda yardım seferberliği yapan Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, depremzedelere yardım çalışmalarını sürdürüyor. Bağışlar, öğrencilerin paylaşma ve yardımlaşma duygularını geliştirmek amacıyla kumbaralarda toplanmaktadır. Öğrenciler, ilçede okulların girişlerine ve makul alanlara yerleştirilen kumbaralara harçlıklarından para attı. Öğretmen ve velilerin bağışladığı kumbaralarda toplanan paralar Sındırgı Evleri konteyner kampanya hesabına yatırıldı. Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 3 konteynerin parasının kısa sürede tamamlandığı açıklandı.

Yaşanan facianın yürek burkan bir durum olduğunu ve yardımlarla sıcak bir yuva bulan depremzedelerin acılarını paylaştıkça memnuniyetlerini de paylaşacaklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Çakır, “İlk günden beri hep birlikte düşündük. Kendimiz, kurumumuz adına neler yapabiliriz.Birçok alanda yardımlarımızı ulaştırdık.Velilerimizin de desteği ile Sındırgı Mahallesi seferberliğinde deprem bölgesine 3 konteyner göndereceğiz.”

4. sınıf öğrencisi Burak Tanrıkulu, “Korkma, üzülme, ümidini kesme” sözleriyle arkadaşlarına seslenerek, “Öğretmenlerin oturduğu bankaya güzel bir kutu koyduk. Oturuyorlar. O da onlar için aynısını yapardı. Onun için onlar korkmasınlar, ümidlerini asla kesmesinler. Allah yardımcıları olsun diyorum” dedi.

Öte yandan Sındırgı’da görev yapan ve aslen Malatyalı olan sınıf öğretmeni Ünzile Işık Koçer, yakınlarının da orada olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Koçer, “Okul olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Ne yaptıysak oradaki insanların yaralarını saralım diye. Faydalı olmasını temenni ediyorum. Milletimize gülecek bir yüz, bir evlat istiyoruz. fayda.”

Deprem bölgesine konteyner alımı için yardım kampanyasına temel olmak istediklerini belirten Kocakonak Okul Müdürü Sebahattin Altıntaş, “Bu dönemde, bu güçlü dönemde, alım için bir personel çalışması yaptık. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile işbirliği yaparak kumbara oluşturduk.Kumbaralı konteyner alımı için İlçe Milli Eğitimimize 10 bin TL bağışta bulunduk. , o bölge eşi benzeri olmayan bir acı yaşıyor. Bir katkımız olabilirse ne mutlu bize. Emeği geçen tüm öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize ve hizmetlilerimize teşekkür ediyorum.” – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu