Hakkında

Rapçi Snoop Dog, Yapay Zeka Hakkındaki Görüşünü Açıkladı

Bu hafta bir konferansa katılan ve Variety’nin sorularını yanıtlayan ünlü rapçi Snoop Dogg, şunları söyledi: ChatGPTözellikle yolculuk ortasıve diğerleri yeni nesil üretken yapay zeka yazılımından bahsetti.

Yapay zekaya karşı hayranlık ve kaygı karışımı bir duyguyu çocukluk yıllarında izlediği bilim kurgu filmlerinin de etkisiyle dile getiren ünlü rapçi, kendine özgü terimlerle tarafını belirledi. Yapay zeka ChatGPT ile Türkçeye çevirdiğimiz ve biraz sansürlediğimiz.

“Bu boku her gördüğümde ‘ah… neler oluyor’ diyorum, aklımı kaybediyorum”

Hemen her gün yeni nesil bir yapay zeka yazılımı hakkında şaşırtıcı gelişmeler yaşanıyor. Aylar önce piyasaya sürülen yapay zeka yazılımları, her yeni sürümde yeteneklerini birkaç adım öteye taşıyabiliyor. Bu yüzden Snoop Dogg “Aklımı başımdan alıyor çünkü yıllar önce çocukken bununla ilgili filmler izlemiştim. Bu boku her gördüğümde ‘vay be… neler oluyor’ diyorum, aklımı kaybediyorum.”

Yapay zekanın mucidi olarak bilinen Geoffrey Hinton’un Google’dan flaş formda ayrılışıyla ilgili konuşan Snoop Dogg, şunları söyledi: “Yapay zekanın babası olan yaşlı adamın ‘Yapay zekalar güvenli değil, bu piçler kendi işlerini yapmaya başladılar’ dediğini duydum.açıklama yaptı.

Snoop Dogg’un teknolojiye ve hatta yatırımlara büyük bir ilgisi var:

Son yılların ünlü rapçisi kripto para birimleri ve NFT’ler hakkında Ciddi bir hayranlığı ve yatırımı olduğu biliniyor. Hatta geçen yıl MTV Müzik Video Ödülleri kapsamında Eminem ile metaverse yaptı. Dolayısıyla şu açıklamanın konuyu anlamlandırmaya çalışan teknoloji severlerin iç sesi olabileceğini düşünebilirsiniz:

“Vay canına… şu anda lanet olası bir sinema salonunda değilsek, neredeyiz? Noluyo’ya… Yani, yanımda bir yapay zeka olması için yatırım yapmam gerekiyor mu?”

arnavutkoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu