Haber

Ümraniye’de 19 Mayıs kutlamaları: Gençlik marşı ve İlyas Yalçıntaş konseri

Ümraniye Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Festival kapsamında 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yürüyüşü ve Gençlik Konseri düzenledi. İlyas Yalçıntaş’ın sahne aldığı konserde gençler doyasıya eğlendi. Ümraniye Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında farklı branşlardan sporcular, antrenörler ve yüzlerce vatandaşın katılımıyla Gençlik ve Spor Yürüyüşü düzenledi. Ümraniye Santral metrosundan başlayan yürüyüş, Alemdağ Caddesi’ndeki konser alanında son buldu.

Sporcuların ve diğer vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yürüyüşte Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, gençlerle birlikte en önde yer aldı. Mehter takımı eşliğinde marşlar söyleyerek yürüyen vatandaşlar, konser alanında yürüyüşü sonlandırdı. Kutlamalar kapsamında sahne alan İlyas Yalçıntaş’ın şarkılarına sahada onlarca genç eşlik etti.

‘BUGÜN GENÇLERİMİZİN BAYRAMI’

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Ümraniye Alemdağ Caddesi’nde gençlerle bir aradayız. Gençlerin tutkunu olduğu İlyas Yalçıntaş da yanımızda. Gençlerimizi seviyoruz. ve Ümraniye’de 120.000’e yakın gencimiz var.Bu sebeple onlara spor,müzik,sanat,kütüphane,gezi gibi bir çok aktivite sağlıyoruz ve yanlarındayız.Bugün Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın gittiği bayramdır. Samsun gençlik bayramını gençlere armağan etti.Dünyada gençlik ve çocuk bayramı olan başka bir yer var mı sadece Türkiye’de.Bu günler çocuklarımıza motivasyon sağlıyor, ruhlarını okşuyor, Çanakkale ruhunu öğretiyor ve Türk milleti ve Türkiye nedir dedi.

Arkadaşlarıyla Yalçıntaş’ı izlemeye gelen ve bayramı doyasıya kutladıklarını belirten 13 yaşındaki Beste Naz Kölürbaşı da orada olmaktan çok keyif aldığını ve heyecanlı olduğunu ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu